Gaming Society
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaCe anticheat sa folosim contra codatilor! I_icon_mini_portalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce anticheat sa folosim contra codatilor!

In jos 
AutorMesaj
Headshooter
Grup: Super Moderators



Mesaje : 16
Puncte : 50
Reputatie : 2
Data de inscriere : 11/04/2013

Ce anticheat sa folosim contra codatilor! Empty
MesajSubiect: Ce anticheat sa folosim contra codatilor!   Ce anticheat sa folosim contra codatilor! EmptySam Mai 04, 2013 7:49 am

Programele anticheat (cele care merita mentionate) sunt:

Cheating-Death
- are o rata de recunoastere a codatilor (zic eu) de cam 75-80%
- foloseste relativ putine resurse
Parti proaste
- jucatorul care intra pe serverul tau trebuie sa fi deschis in prealabil clientul de C-D.
- unii vor simplu si la obiect SA SE JOACE fara sa se complice cu C-D si *****turi, deci vor ocoli serverul tau pentru a scapa de o bataie de cap.
- clientul de C-D este FOARTE INCOMPATIBL cu versiunea NOSTEAM de cs. Adica merge bine doar pe Steam.
- unii joaca de la icafe-uri unde nu exista C-D.

HLGuard
- foloseste MULTE resurse (cand e activ, adauga cel putin 50% la utilizarea procesorului)
- recunoaste cam 10% (si asa e mult) din codati

VAC - Valve Anti-Cheat / VAC2
- asta e cat de cat rasarit, gaseste codati destul de multi, foloseste relativ putine resurse
- partea proasta e ca in momentul in care gaseste un codat, ii da ban pe STEAM_ID. Deeeeci e TOTAL INUTIL pentru serverele NOSTEAM (unde toata lumea are acelasi STEAM_ID si anume cel de LAN)

SSClient
- nu face altceva decat sa oblige toti jucatorii sa faca screenshot la ecran la sfarsitul hartii si sa urce acel screenshot pe un [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Parti proaste
- cere atentia neconditionata at all times a unui admin. Adica cineva trebuie sa se uita la zecile si sutele de screenshoturi facute intr-o zi pentru a observa cine folosea coduri si cine nu.
- imagineaza-ti doar ce se intampla cand 20 de jucatori incep simultan sa urce o poza pe serverul tau. Si asta o data la 45 de minute sau cat ai setat pe server timelimit-ul. Daca nu poti, imi imaginez eu pt tine:) : FOLOSESTE FOARTE FOARTE MULTA BANDA. Atat a ta cat si a jucatorilor. Aici fie ca vrei sau nu, apare lag la unii sau la toti jucatorii si asa mai departe.
[b]
Deci tot la admini capabili ramanem..[/b]
Sus In jos
 
Ce anticheat sa folosim contra codatilor!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gaming Society :: Resurse Jocuri @ Gaming Society :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale CS-
Mergi direct la: